Yhdistykset

Muuttuneet yhdistyksen tiedot voi ilmoittaa Vesa Jämsenille 0400 646 495 tai etunimi.sukunimi@konnevesi.fi

Puheenjohtaja Kimmo Patanen
Ketomaantie 16
41340 Laukaa
kimmo.patanen@pp.inet.fi
puh. 050 365 9228

Sihteeri Kosti Savolainen
Reporangantie 150
44330 Hytölä
puh 040 5647 615

 

Yhteyshenkilö: Pekka Korhonen
Puheenjohtaja: Timo Saarinen
Mäkäräniementie 420 44350 Istunmäki
pekka_.korhonen@luukku.com

Yhteyshenkilö: Janne Heiskanen
Puheenjohtaja: Tommi Heiskanen
info@ilomaenera.com
www.ilomaenera.com
 
 

Yhteyshenkilö: Mirja Hytönen
44300 KONNEVESI

Yhteyshenkilö: Jaana Harlin
Puheenjohtaja: Jaana Harlin
Iso-Jurvontie 1 44200 Suolahti
galleriakapy1@gmail.com
Facebook : Galleria Käpy

Yhteyshenkilö: Teppo Viik
Puheenjohtaja: Teppo Viik
Myllyntie 152 44300 KONNEVESI
teppo.viik@viik.inet.fi

Yhteyshenkilö: Harri Hytönen
Puheenjohtaja: Hannu Vetikko
Suopirtintie 45 44300 KONNEVESI
hannu@phvetikko.com

Yhteyshenkilö: Maija-Liisa Rossi
Puheenjohtaja: Maija-Liisa Rossi
Rossinkyläntie 485 44300 KONNEVESI

Yhteyshenkilö: Mauri Hänninen
Puheenjohtaja: Mauri Hänninen
Peltokankaantie 55 44300 KONNEVESI
mauri.hanninen@pp.inet.fi

Yhteyshenkilö: Tarja Kytölä
Puheenjohtaja: Antti Hytönen
Lahdenkyläntie 251 44300 KONNEVESI
tarja.kytola@pp1.inet.fi

Yhteyshenkilö: Juha Pöyhönen
Puheenjohtaja: Juha Pöyhönen
Vesannontie 360 44350 Istunmäki
juha.poyhonen@hotmail.com

Yhteyshenkilö: Timo Pynnönen
Puheenjohtaja: Timo Pynnönen
Säkinmäentie 274 44320 Sirkkamäki

Yhteyshenkilö: Heikki Häyrinen
Puheenjohtaja: Heikki Häyrinen
Sirkkamäentie 148

Yhteyshenkilö: Esko Viinikainen
Tankolampi 44330 Hytölä
p. 014 552 616

Osoite:

Lapunmäentie 2
44300  KONNEVESI
Puh. 040-534 2212
e-mail: Konnevesi@svk.fi

Facebook: facebook.com/konneveden vapis

Vanhimmiston puheenjohtaja Risto Liimatainen

Y-tunnus: 0423861-4

Konneveden vapaaseurakunta on pieni kristillinen yhteisö, jolla tällä hetkellä ei ole palkattua pastoria. Hengellisiä tilaisuuksia pidetään sunnuntaisin ja keskiviikkoisin. Tilaisuuksien ilmoittelu tapahtuu pääasiassa Laukaa-Konnevesi lehden kautta.

Tilaisuuksiimme ovat kaikki sydämellisesti tervetulleita.

”Olemme kristittyjä, jotka uskomme Jeesukseen sielumme pelastajana.

Uskomme, että Raamattu on Jumalan sanaa ja ilmoitus koko ihmiskunnalle.

Tahdomme elää ja toimia kristillisen uskonelämän herättämiseksi ja säilyttämiseksi.”

Yhteyshenkilö: Reijo Rantanen
Välikuja 6 44300 KONNEVESI
reijo.rantanen@pp3.inet.fi

Puheenjohtaja: Pasi Manninen
Järvenpääntie 18 44300 KONNEVESI
pasi.manninen@konnevesi.fi

Yhteyshenkilö: Mirja Hytönen
44300 KONNEVESI
mirjala@outlook.com

Yhteyshenkilö: Merja Kakko
Puheenjohtaja: Merja Kakko
Pyhälahdentie 560 44370 KONNEVESI
merja.kakko@lahitapiola.fi

Yhteyshenkilö: Pekka Pynnönen
Puheenjohtaja: Hannu Puttonen
Säkinmäentie 274 44320 Sirkkamäki
pekka.pynnonen@pp.inet.fi

Yhteyshenkilö: Heli Lehmonen
Puheenjohtaja: Unto Varis
Sirkkamäentie 1112 44300 KONNEVESI
p 050 581 1089

Yhteyshenkilö: Aimo Korhonen
Puheenjohtaja: Aimo Korhonen
Kotasalmentie 400 44330 Hytölä

Yhteyshenkilö: Tuomo Korhonen
Puheenjohtaja: Tapani Salonen
Kotkantie 46 44120 Äänekoski
tuomo.korhonen@pp3.inet.fi

Yhteyshenkilö: Ella-Maarit Kauppinen
Puheenjohtaja: Hannu Vetikko
Suopirtintie 45 44350 Istunmäki
hannu@phvetikko.com

Yhteyshenkilö: Johanna Utriainen
Puheenjohtaja: Mika Väkeväinen
Kauppatie 25 44300 Konnevesi
johanna.utriainen@konnevesi.fi

Yhteyshenkilö: Aarne Kaikuranta
Puheenjohtaja: Aino Savolainen
Vainiontie 20 as 28 KONNEVESI
aarne.kaikuranta@gmail.com

Yhteyshenkilö: Heli Lehmonen
Puheenjohtaja: Ida Harlin
Sirkkamäentie 1112 44300 KONNEVESI
heli.lehmonen@pp1.inet.fi

Yhteyshenkilö: Matti Hytölä
Puheenjohtaja: Matti Hytölä
Suolahdentie 692 44330 Hytölä
matti.hytola@konnevesi.fi

Yhteyshenkilö: Susanna Lehtonotko
Puheenjohtaja: Seppo Pirkkalainen
Kauppatie 38 44300 KONNEVESI
susanna.lehtonotko@pp.inet.fi
www.moottorikerho.com

Yhteyshenkilö: Nita Hintikka
44300 KONNEVESI
p 040 826 2455

Yhteyshenkilö: Harri Hytönen
Puheenjohtaja: Terho Lehtonotko
Silmutjärventie 120 44300 Konnevesi
konnevesi@rhy.riista.fi

Yhteyshenkilö: Eeva-Liisa Korhonen
Puheenjohtaja: pj. Eeva-Liisa Korhonen
Saarelantie 121 44330 Hytölä
konneveden.tyovaenyhdistys@gmail.com

Yhteyshenkilö: Vesa Jämsen
Puheenjohtaja: Vesa Jämsen
Kauppatie 25 44300 KONNEVESI
vesa.jamsen@konnevesi.fi

Yhteyshenkilö: Johanna Utriainen
Puheenjohtaja: Anna Häyrinen
Sirkkamäentie 790 44320 Sirkkamäki
mll.konnevesi@gmail.com

Yhteyshenkilö: Matti Liimatainen
Puheenjohtaja: Risto Janhunen
Rauskansuora 111 44370 KONNEVESI
matti_liimatainen@hotmail.com

Yhdyshenkilö: Terho Lehtonotko

Puheenjohtaja :Jussi Rossi

Särkisalontie 983 44300 Konnevesi terho.lehtonotko@pp.inet.fi

 

Yhteyshenkilö: Petter Sirkka
Puheenjohtaja: Petter Sirkka
Vesannontie 528 44350 Istunmäki
petter.sirkka@eco-log.se

Yhteyshenkilö: Pekka Pynnönen
Säkinmäentie 274 44320 Sirkkamäki
pekka.pynnonen@pp.inet.fi

Yhteyshenkilö: Martti Sormunen
Puheenjohtaja: Martti Sormunen
Sivulantie 219 44300 Konnevesi
martti.sormunen@netti.fi

Yhteyshenkilö: Hannu Hytönen
Puheenjohtaja: Hannu Hytönen
Rantintie 81 44330 Hytölä

Yhteyshenkilö: Tarja Kytölä
Hytöläntie 49 44330 Hytölä
tarja.kytola@pp1.inet.fi

Yhteyshenkilö: Timo Varis
Puheenjohtaja: Timo Varis
Kivikontie 118 44350 Istunmäki
timo.a.varis@gmail.com

Yhteyshenkilö: Mirja Minkkinen
Puheenjohtaja: Kristiina Hurmerinta
Laikonpolku 33 44300 KONNEVESI
mirja.minkkinen@pp.inet.fi

Yhteyshenkilö: Simo Väisänen
44300 Konnevesi
044 536 5789
simo.vaisanen@konnevesi.fi
https://keskusta.fi/keski-suomi/konnevesi/

Yhteyshenkilö: Tiina Kallio
Puheenjohtaja: Tiina Vainio-Stolt
Kauppatie 25 44300 KONNEVESI
konnevesi@4h.fi
konnevesi.4h.fi

Yhteyshenkilö: Eeva-Liisa Korhonen
Puheenjohtaja: Eeva-Liisa Korhonen
Saarelantie 121 44300 KONNEVESI
konneveden.elakkeensaajat@gmail.com
Kotisivut »

Yhteyshenkilö: Henri Hedman
Puheenjohtaja: Harri Hytönen
Leskenpolku 7 KONNEVESI
0400233977 jarvipelastajat@hotmail.com konnevesi@messi.meripelastus.fi

Yhteyshenkilö: Reijo Rantanen
040 503 9125
Välikuja 6 44300 KONNEVESI
reijo.rantanen@pp3.inet.fi
https://peda.net/konnevesi/kotiseutuyhdistys

Yhteyshenkilö: Juha Laaksonen
Puheenjohtaja: Juha Laaksonen
Järvenpääntie 20 44300 KONNEVESI
juha.laaksonen@pp5.inet.fi
Kotisivut »

Yhteyshenkilö: Niko Kaikuranta
niko_kaikuranta@hotmail.com

Yhteyshenkilö: Jouko Hyppönen
Puheenjohtaja: Jouko Hyppönen
Kauppatie 25 44300 KONNEVESI
jouko.hypponen@konnevesi.fi

Yhteyshenkilö: Terhi Markkanen
Puheenjohtaja: Raija Liuhala
Kauppatie 31 44300 KONNEVESI
isannointiterhimarkkanen@gmail.com

Yhteyshenkilö: Ida Harlin
Puheenjohtaja: Ida Harlin
KONNEVESI
ida.harlin@gmail.com
www.konnu.sporttisaitti.com

Yhteyshenkilö: Antti-Heikki Puttonen
Puheenjohtaja: Antti-Heikki Puttonen
anttiheikki@konnekuljetus.fi

Yhteyshenkilö: Tarja Kytölä
Puheenjohtaja: Arvo Leppänen
Hytöläntie 49 44330 Hytölä
tarja.kytola@pp1.inet.fi

Yhteyshenkilö: Vesa Hytönen
Puheenjohtaja: Jouni Mehto
Pukarantie 430 44300 KONNEVESI
vesa_hytonen@pp.inet.fi

Yhteyshenkilö: Jarno Jalkanen
Puheenjohtaja: Reino Nuottanen
Konnevedentie 196 HANKASALMI
jarno.jalkanen@upm.com

Yhteyshenkilö: Heimo Minkkinen
Puheenjohtaja: Heimo Minkkinen
Rautalammintie 635 44300 KONNEVESI
hemppamink@gmail.com

Puheenjohtaja: Pekka Pynnönen
Säkinmäentie 274 44320 Sirkkamäki
pekka.pynnonen@pp.inet.fi

Yhteyshenkilö: Ritva Manninen
Puheenjohtaja: Ritva Manninen
Ruotajärventie 6 44300 KONNEVESI
ritvah.manninen@evl.fi